O nás

RODINNÁ FIRMA AGRO FABIČOVIC

Naše firma byla založena v roce 1991. Z počátku jsme se zabývali živočišnou produkcí a pěstováním zeleniny na 12ha orné půdy. Později jsme od živočišné výroby upustili, ornou půdu jsme rozšířili zhruba na 115ha a zaměřili jsme se na rostlinnou prvovýrobu.

Naším hlavním produktem jsou konzumní brambory, které nejen pěstujeme, skladujeme, balíme, ale od roku 2022 také zpracováváme (loupeme, vaříme). 

Jako naši specialitu máme za farmou vysázenou borůvkovou plantáž s kanadskými borůvkami, které prodáváme v sezóně v naší prodejně nebo je také u nás možnost samosběru.

 

BRAMBORY

Naším hlavním produktem jsou konzumní brambory.

Sázíme cca 45 ha brambor ročně a z toho část už předklíčenou a připravenou k sázení hned, jak to počasí dovolí. Celkovou výměru zavlažujeme pro rychlou a výnosnou sklizeň. Brambory začínáme vyorávat v průběhu června a končíme září / říjen s bramborami na uskladnění, které si naskladňujeme k prodeji až do jarních měsíců.

 

BRAMBORY LOUPANÉ / VAŘENÉ

Nově jsme se v roce 2022 zařadili mezi zpracovatele, abychom našim odběratelům mohli nabídnout širší spektrum našich brambor / výrobků, čímž jim ušetříme nemalé náklady na zpracovaní brambor v jejich provozu (mzdy, voda, elektřina), a to formou loupaných brambor bez chemického ošetření.

Možnosti loupaných brambor – celé, čtvrtky, plátky, kostky, hranolky.

Bramborové polotovary nabízíme syrové nebo vařené, všechny vakuově balené.

 

BORŮVKY

V roce 2018 jsme zahájili výsadbu borůvkové plantáže za naší farmou na 1,5ha. Plody sklízíme cca od června do září. Čerstvé borůvky prodáváme přímo na naši prodejně. Pro velký zájem je již dva roky po celou dobu sklizně možnost samosběru (pro aktuální informace sledujte náš facebook – Agro Fabičovic).

 

ROZVOZ

Rozvoz našeho zboží zajišťují každý den naši řidiči do škol, školek, nemocnic, vývařoven, restaurací a  dalších gastroprovozů.

 

PRODEJNA

V areálu naší firmy se nachází i malá prodejna, kde je možné po celý rok zakoupit naše brambory, cibuli a česnek od známých farmářů z okolí. V sezóně samozřejmě můžete i zakoupit i kanadské borůvky v otvírací době, kterou máme dělenou na letní a zimní.

Zimní otvírací doba: 

pondělí       8:00 – 12:00

úterý           8:00 – 12:00

středa         8:00 – 12:00

čtvrtek        8:00 – 12:00

pátek          8:00 – 15:00

sobota        8:00 – 11:00