O nás

Historie

Založena v roce 1991, naše rodinná firma Agro Fabičovic má dlouholetou tradici v zemědělství. Původně jsme se věnovali živočišné výrobě a pěstování zeleniny na 12 hektarech orné půdy. Postupem času jsme se však transformovali, přešli od živočišné výroby k rostlinné prvovýrobě a rozšířili naši ornou půdu na přibližně 115 hektarů.

Brambory – Naše Specialita

Konzumní brambory jsou naším hlavním produktem. Každý rok sázíme přibližně 50 hektarů brambor, přičemž část z nich je již předklíčena a připravena k sázení hned, jak to počasí dovolí. Sklízet brambory začínáme v červnu a končíme v říjnu, kdy brambory putují do našich skladů, ze kterých prodáváme v průběhu celé zimy.

Brambory Loupané / Vařené

Od roku 2022 jsme rozšířili naše služby a stali se zpracovateli. Nabízíme loupané brambory bez chemického ošetření, které jsou dostupné v různých formách – celé, čtvrtky, plátky, kostky, hranolky. Tyto bramborové polotovary nabízíme jak syrové, tak vařené, vše vakuově balené, čímž ušetříme našim odběratelům náklady na zpracování.

Borůvky 

V roce 2018 jsme zahájili výsadbu kanadských borůvek na 1,5 hektaru pozemku za naší farmou. Plody sklízíme od června do září a nabízíme je čerstvé přímo na naší prodejně. Navíc, pro velký zájem, poskytujeme možnost samosběru během sklizně.

Rozvoz a Prodej

Rozvoz zboží zajišťují naši řidiči každý den do škol, školek, nemocnic, vývařoven, restaurací a dalších gastroprovozů. Máme také malou prodejnu v areálu naší firmy, kde po celý rok nabízíme naše brambory, cibuli a česnek od známých farmářů z okolí, a v sezóně i kanadské borůvky.